Таїнства та треби

Пожертвування за вчинення таїнств, треб

Багато людей, запрошуючи священика для здійснення приватного богослужіння, задають питання: «А скільки буде коштувати?». Людей цих можна зрозуміти, і не потрібно їх сварити за те, що вони, самі того не усвідомлюючи, ставлять священика в незручне становище. Дорогі парафіяни, запам’ятайте, що священик не працює за наймом, а служить. Служить він Богу, а Богу не платять, а жертвують. Священик же харчується часткою від цієї жертви. Про це сказано в писанні: «Хіба ви не знаєте, що священнослужителі від святині годуються? Що ті, хто служить вівтареві, із вівтаря мають частку? Так і Господь наказав проповідникам Євангелії жити з благовістя». (1Кор. 9: 13-14)

І в храмі люди не платять за записки, за молебні або панахиди, а жертвують, причому жертва може бути і в грошовому вираженні, і у вигляді приношень (продукти, тканини, будматеріали тощо).

А розмір жертви кожен визначає сам. В якості ради і повчання наведемо чудові слова Святого Апостола Павла: “А до цього кажу: Хто скупо сіє, той скупо й жатиме, а хто сіє щедро, той щедро й жатиме. Нехай кожен дає, як серце йому призволяє, не в смутку й не з примусу, бо Бог любить того, хто з радістю дає!”. (2Кор. 9: 6-11)

(64)